Neden Yaş Mama?

Neden Yaş Mama?

Neden Yaş Mama?

Yaş mamalar kuru mamalara göre hem daha taze, hem de daha lezzetlidir, siz de kokusundan bile bunu anlayabilirsiniz! Daha güçlü, daha doğal bir tada sahip olan konserveler, özellikle mama konusunda seçici dostlarımız ve yaşla birlikte tat alma duyusunu kaybeden yaşlı dostlarımız için kuru mamalara göre daha uygundur. Ayrıca yaş mamaların içeriği doğal ve kalitelidir, bu da yaş mamaları lezzetli yapar. Bu yüzden sadece seçici ve yaşlı evcil hayvanlar değil, her yaştan ve türden patili dostlarınız konserve mamaları tercih eder.


Kuru mamalarla karşılaştırıldığında, konserve mamalar çok daha doğal ve güvenli bir içeriğe sahiptir. Kuru mamalara uzun raf ömrü için için ek koruyucular ve doğal olmayan malzemeler katılır, oysa yaş mamalar sadece konserve işlemiyle sterilizasyondan geçer dolayısı ile doğal olarak korunur. Yani konserve mamalarda evcil dostumuz için zararlı olabilecek tahıl ve koruyucular yoktur. 


Yeme deneyimi bakımından da konserve mamalar kuru mamalara göre daha kalitelidir. Özellikle köpeğiniz veya kediniz dişlerini kaybettiyse, hastaysa veya daha bir yavruysa, kuru mamaları dişleriyle kırmakta zorlanabilir; konserve mama yemek evcil dostumuz için daha kolay ve keyifli olabilir. Konserve mamaların çoğu (özellikle ezme/paté) pürüzsüz olduğundan, köpeğinizin onu parçalamak için iyi çiğnemesi gerekmeyecektir. Bu sebeple yutkunma veya sık sık hazımsızlık, sindirim problemleriyle karşılaşan köpekler için de yaş mamalar daha uygundur. Genel olarak herhangi bir hastalık için tedavi gören dostlarımız için konserve mamalar sağladığı çiğneme ve sindirim rahatlığı sebebiyle en iyi seçimdir. 


Konserve mamaların sağlığa bir başka faydası ise kilo kontrolü ve kaybını destekleyici olmasıdır. Konservelerin bu özelliği, yüksek su ve protein içeriğinden gelmektedir. Konserve mamanın nem içeriği sadece evcil hayvanınızın hidrasyonu için faydalı değildir. Mamalardaki yüksek nem içeriği, evcil hayvanların tok hissetmelerine yardımcı olabilir, bu da kilo vermekte önemli bir rol oynar..


Konserve mamalar kuru mamalara göre daha fazla et içerir, bu yüzden genellikle daha pahalıdırlar. Ancak yüksek et içeriği mamaya köpeğinizi birçok yönden destekleyecek olan yüksek protein oranı getirmektedir. Protein, vücudundaki yağ oranı sağlığını tehdit edecek kadar yüksek olan evcil hayvanlar için çok faydalıdır, ve evcil dostunuzun kaslarının gelişip korunmasında önemli rol oynar. Protein kilo verme sürecini yağ yakmaya yardımcı olarak destekler; sindirimi daha uzun sürer, bu sebeple evcil hayvanınız kendini daha uzun süre tok hisseder. Dostunuz fazla kiloluysa, tamamen ıslak mama diyetine geçmeyi düşünebilirsiniz.


Hem köpekler hem de kediler yaş mamalara bayılır, konservenin sesini duyan dostunuz yerinden fırlayarak yanınıza gelir! Kimi kediler ve köpekler konserve mamayı gördüğünde sevinçten miyavlar, havlar; size teşekkür etmek için sürünüp kendini sevdirir. Herkes dostunu mutlu etmek ister, siz de sadece bir konserve yaş mama ile evcil dostunuzu her gün mutlu edebilirsiniz.

Yorum yaz

*Zorunlu Alanlar

Lütfen dikkat: yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.